Erdoğan’dan İmamoğlu’na sert tepki

0
Recep Tayyip Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu
Recep Tayyip Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir etkinlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na Ordu’da yaşanan VIP krizi üzerinden yüklendi.

94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan VIP krizine yönelik, ”Ordu’da bu milletin, devletin valisine ne diyor, ‘it’ diyor. Bu nasıl kucaklama ya? Benim milletimden, başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez.” şeklinde konuştu.

Madem seçildin veri kopyalamayla neden uğraşıyorsun

Ekrem İmamoğlu’na veri kopyalama olayı üzerinden yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan,Veri kopyalama diye bir olayın içerisine girdi. Madem seçildin bu işlerle neden uğraşıyorsun? Bu FETÖ sanatıdır. CHP’nin adayı ve onu parlatan lobiler 18 gün süreyle işgal ettikleri koltuğu, İstanbul’un 25 yıllık kazanımları yanında tüm geçmişiyle hesaplaşmanın aracı haline dönüştürmenin gayreti içine düşmüşlerdir.” ifadelerini kullandı.

94 öncesi karanlık döneme tekrar dönemeyiz

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti; “Tüm umutlarını bizlerin tökezlemesine bağlayan Türkiye düşmanlarına bekledikleri fırsatı veremeyiz. İstanbul’u 1994 öncesi karanlık günlerine tekrar geri döndüremeyiz. 1994 senesi, siyasi tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. 1994 yılı sadece bizim hareketimiz için değil, aynı zamanda Türk siyasi hayatı için de bir kırılmadır, yeni bir milattır. Ülkemizdeki hukuk, adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelesi açısından 1950 seçimleri ne kadar önemliyse, 1994 seçimlerinde yakalanan başarı da aynı şekilde önemlidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here