Küçükkaya ve İmamoğlu otelde görüştü iddiası

0
İsmail Küçükkaya
İsmail Küçükkaya

Sabah gazetesinden Murat Övür İsmail Küçükkaya’nın Ekrem İmamoğlu ile bir otelde görüştüğünü iddia etti.

Mahmut Övür iddiasında şu ifadelere yer verdi; “Kamuoyu önünde sorular istendi, verildi diye algı oluşturulurken meğer arka planda o işi bizzat kendileri yapıyormuş. Bu da nereden çıktı demeyin, o gece İsmail Küçükkaya’nın tarafsız olmadığı hem yaklaşımından, hem sorularından, hem gereksiz müdahalelerinden belliydi. Üstelik o gece İmamoğlu’nun gelen sorulara, sanki hazırlanmış gibi cevap vermesi izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. O gece yayın anında bunu Twitter’da dile getirenler bile Peki, bu doğru olabilir miydi?

Elimde ilginç iki fotoğraf var. Biri İstanbul Taksim’de bilinen bir otelin giriş kapısında, öteki de asansörün içinde çekilmiş.

Kapıdan İsmail Küçükkaya giriyor. Ekrem İmamoğlu’nun ekibi karşılıyor.

X-Ray cihazından geçtikten sonra asansörde görüyoruz.”

İsmail Küçükkaya: İki adayla da görüştüm

Ortak yayın sonrasında Habertürk’ün sorularını yanıtlayan İsmail Küçükkaya, “Binali Bey’in danışmanıyla konuştum, Ömer Bey’le konuştum, en yakın danışmanıdır. Kendisi size anlatacak dedim. Sonra Ekrem İmamoğlu tarafına döndüm. Sonra bir kriz yaşadık biz. Fatih Altaylı’nın programında ben soruları vermişim falan dendi. Ben Habertürk’ü çok önemsiyorum. Televizyon tarihinde çok önemli bir yerde. Murat Ongun’u aradım, Binali Yıldırım tarafına bilgilendirme yaptım, sizin tarafınıza da bilgilendirme yapacağım dedim. Basın toplantısına gittim, yüzlerce kamera var. Üç tane danışmanı var. Ekrem İmamoğlu geldi, bütün konuşmam sadece 2-3 dakikadır.” dedi.

Küçükkaya sözlerine şöyle devam etti; “Ekrem Bey’e dedim ki, ben Binali Yıldırım’la konuştum. Buraya gelmem sebebim sizi bilgilendirmek. Her şeyi sorabilirsin dedim. Ekrem Bey de hiçbir beklentim ve kısıtlamam yok dedi.”

Görüşmeler kısa sürdü

Görüşmelerin kısa sürdüğünü söyleyen Küçükkaya, “Ben danışmanlarıyla konuştum. Mesela Ekrem İmamoğlu ile konuşmam herhalde 3 dakikadır. 5 dakika değildi. Sesi kısıktı, buharlı bir aparat vardı ve sürekli pastil enjekte ediyordu. Ben ona tek cümle sordum, bir beklentiniz var mı dedim, yok dedi. Murat Ongun’a döndüm, “senin beklentin var mı” dedim. “İlk soruyu kime soracaksın” dedi. Ben de tepki gösterdim. Ben moderasyon yapacağım, onlar yayın sırasında belli olur. Konuşmanın içeriği bu kadardır. Ben bunu birkaç gündür Cuma günü de bugünkü yayınımda da söyledim, dedim ki; ‘iki partinin genel başkan yardımcılarıyla, belediye başkan adayları kurmaylarıyla konuştum.’ Binali Yıldırım’la ikinci telefon konuşması da yaptım üstelik.” şeklinde konuştu.

Programın yapılmasını istemeyenler vardı

Bu programın yapılmasını istemeyenlerin olduğunu belirten Küçükkaya, “Uğur Dündar’ı sosyal medyada linç edenler. Benim bu zorlu görevi üstlendikten sonra karalama yapanlar var. Bana her iki genel başkan yardımcısı bir görev olarak verdiler. Bunu mutlaka sizden istiyoruz dediler. 17 yıl aradan sonra gerçekleşen açık oturum olduğu için her taraf hassasiyet arzediyordu. Biraz önce Berhan Bey, Sodev Başkanı’na münhasıran teşekkür ediyorum. Türkiye’nin karşısında sınavdayım var. Orada İmamoğlu’nun, Yıldırım’ın gösterdiği t epki ortada. Canlı yayında her şey ortada değil mi? Son derece temiz ve adil bir yayıncılık yapıldı. Bunu değerli katılımcılar da teslim ettiler zaten” diye konuştu.

Otelde görüşme iddialarına yanıt veren Küçükkaya, “Ekrem Bey’le konuşmam 3-4 cümle. Danışmanlarıyla konuştum. Ekrem Bey basın toplantısından çıktı geldi. Sonra bir tane Alman kanalıyla röportajı vardı. Ben onun danışmanlarıyla hararetli tartışmamız oldu. Telefona bağlanmıştım ya hiç kimseye soru verilmedi.” dedi.

İsmail Beyi ben aradım

Binali Yıldırımın danışmanı Ömer Sertbaş görüşmenin içeriği ile ilgili şunları söyledi; “Hayırlı olsun dedik, kendisine güvendiğimizi, inandığımızı belirten konuşma. Kaçar dakika olacak şeklinde çok detaya girmeyen görüşme. 15-20 dakika falan. Detaylarla ilgili İsmail Bey çalışmamıştı zaten. Daha sonra hiçbir görüşmemiz olmadı. Cumartesi akşamı bana gelen bir duyumda İsmail Bey’in Marmara Oteli’nde Ekrem Bey’le görüştüğü şeklinde duyum geldi. Gece İsmail Bey’i aradım. Kendisi de bana bunun üzerine görüşmeyi danışmanıyla yaptığını söyledi. Ben Ekrem İmamoğlu’yla yüzyüze görüştüm demedi, danışmanıyla görüştüm dedi. Onun üzerine madem Ekrem İmamoğlu ile görüştün de Binali Bey’le niye görüşmedin? Sayın Başbakanımız moderatörlük açıklandıktan sonra hayırlı olsun görüşmeleri olmuştu. Kendisi Binali Bey’le bunun üzerine 4-5 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptı. Ben kendim aradım İsmail Bey’i, ilkinde de ben aradım. Ekrem İmamoğlu ile görüşme duyumu gelince aradım. Kendisi de bana danışmanıyla görüştüğünü, telefonla görüştüğünü söyledi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here