Ülkü Ocakları’ndan seçim açıklaması

0
sinan ateş

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, bugün gerçekleşecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Seçimleri hakkında açıklama yaptı.

Ateş İstanbul Seçimleri hakkında yaptığı açıklamada, ‘Yarın akşam seçim sonuçları Tel Aviv’de, Londra’da, Washington’da, Berlin’de, Paris’te atılan havai fişeklerle, patlatılan şampanyalarla değil; Kaşgar’da, Kerkük’de, Afrin’de, Arakan’da, İslamabad’da, Gazze’de ve bütün Türk-İslam coğrafyasında şükür secdeleriyle, hamd nidalarıyla kutlanmalıdır.’ vurgusu yaptı.

Tel Aviv’de, Londra’da, Washington’da…

Ateş yaptığı açıklamada, “Sevgili genç kardeşim; 23 Haziran Türk milletinin, kendisini İstanbul’dan sürmeyi, Anadolu topraklarından atmayı ve İslam’ı yok etmeyi hedefleyen düşmanlara karşı verdiği mücadele için önemli bir tarihtir. Yarın akşam seçim sonuçları Tel Aviv’de, Londra’da, Washington’da, Berlin’de, Paris’te atılan havai fişeklerle, patlatılan şampanyalarla değil; Kaşgar’da, Kerkük’de, Afrin’de, Arakan’da, İslamabad’da, Gazze’de ve bütün Türk-İslam coğrafyasında şükür secdeleriyle, hamd nidalarıyla kutlanmalıdır. Türk gençliğinin, bu hakikatin farkında olarak takdir ve tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana kullanacağından şüphem yoktur.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here