7.9 C
İstanbul
Ana Sayfa FotoGaleri Yeni haftada vizyona giren filmler

Yeni haftada vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona üçü yerli olmak üzere dokuz film girdi.

Aslan Kıral

Yönetmenliğini Jon Favreau’nun yaptığı animasyon türündeki filmde küçük Simba’nın büyüme hikayesine yer veriliyor. Siba, yaşamın güzelliklerini keşfederken başına gelen maceraları konu alıyor.

Gloria Bell

Yönetmenliğini A Fantastic Women filmininde yönetmenliğini yapmış olan Sebastián Lelio yaptığı filmde Julianne Moore, John Turturro ve Sebastián Lelio gibi isimler rol alıyor.

Filmin konusu ise şu şekikde:

Kocasından boşanmış olan Gloria Bell 50’li yaşlarındadır. Ancak bir anneanne olmaktan daha etkin bir hayatı hedefler ve gündüzlerini çalışarak geçirir. Akşam olduğunda ise kendini dans pistine atan özgür ruhlu kadının hayatı, dışarı çıktığı bir gece Arnold adında bir adamla tanışmasıyla değişir. Aşkın heyecanını yeniden hissetmeye başlayan Gloria, kendisini flört, aile, kimlik karmaşası ve beklenmedik bir romantizm içerisinde bulur. İlk başta her şey güzel gitse de zamanla hayatının ikiye bölündüğünü fark eder. Bir yandan kendi çocukları, bir yandan Arnold’un üzerinde baskıları olan eski eşi ve kızları arasında kalan Gloria, geçmişten nasıl kurtulacağını bilemediği gibi nasıl ilerleyebileceğini de çözemez.

Zavallı / Oiktos

Yönetmenliğini Babis Makridis’in yaptığı dram türündeki film bir avukatın acılardan nasıl beslendiğini anlatıyor. Filmin kadrosunda Evdoxia Androulidaki, Makis Papadimitriou ve Giannis Drakopoulos  gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde:

Mutsuzluktan beslenen Lawyer,  hayatında her şeyin yolunda gittiği dönemden hiç hoşnut değildir. Yakaladığı mutluluğu devam ettirebilmek için her daim mutsuz olmayı arzular. Hüsrana ve kedere öyle bağlıdır ki acı hissinin dışında hiçbir şey yüzünün gülmesine neden olmaz. Genç adam acıyı bir giysi gibi üzerinde taşıyabilmek için elinden ne geliyorsa yapmaya hazırdır.

Kripto Vurgun / Crypto

Yönetmenliğini John Stalberg Jr.’ın yaptığı polisiye türündeki filmde genç bir ajanın kara para aklayanlarla giriştiği mücadeleyi anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Russell, Luke Hemsworth, Alexis Bledel ve Cat Alter gibi isimler rol alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde:

Ajan Martin, karmaşık bir yolsuzluk ve dolandırıcılık ağını araştırmakla görevlendirilir. Bir süre sonra zor koşullara rağmen aile çiftliklerini ayakta tutmaya çalışan babası Martin Sr ile kardeşi Caleb’in yaşadığı memleketi New York’a gider. Kısa sürede kendini, gizemli bir sanat simsarının, kripto para meraklısından siber dedektife dönüşen bir adamın ve acımasız müşterilerinin ihaleleriyle ilgilenen yozlaşmış bir muhasebecinin içinde yer aldığı tehlikeli bir yeraltı dünyasında tuzağa düşmüş halde bulur.

Ecinni: Tılsımlı Mezar

Yönetmenliğini  Mehmet Sağlam’ın yaptığı korku-gerilim türündeki filmde; Yılmaz, Eda, Sinan, Selma’nın Ecinni filminin çekildiği köye giderek 400 yıl önce gömülmüş bir rahibenin mezarını açmak istemeleri üzerine başına gelen belaları konu alıyor.

Şahıs 46

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ege Demirbüken’in üstlendiği korku-gerilim türündeki filmde Hüseyin Ezgi Taşkın, Melis Tamtaş, Ramazan Mert Durak, Melisa Akpolat,Ata Cücen ve Irmak Lüleci gibi isimler rol alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde:

Üç yakın arkadaş, düzenlenen gençlik festivaline gitmek için yola çıkar, yanlarına da yolda kalan iki otostopçuyu alırlar. Fakat tam da ıssız bir yerden geçerken araçları bozulunca gençler mola vermek zorunda kalır. Yardım çağırmak için etrafı dolaşmaya başlarlar, ışıklarının yandığını gördükleri eve gitmeye karar verirler. Ev sahibi, yardım isteyen gençleri evine davet eder. Araçlarına bakmadan önce yemek hazırlar. Kendilerine yapılan yardımdan hoşnut olan gençler yemekten sonra arabaya dönmek ister. Fakat ev sahibinin onları bırakmaya niyeti yoktur. 

Kurtuluş Günü / D-Day Assassins

Yönetmenliğini Andrew Jones’un yaptığı macera türündeki filmde ölümcül bir görev için 1944 yılında Normandiya’ya çıkarma yapan ABD asker timini konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Mark Homer, Officer Heinrich, Tom Ward-Thomas, Dennis Farrin, Aaron Jeffcoate ve Lee Bane gibi isimler rol alıyor.

İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı / L’Empereur de Paris

Yönetmenliğini Jean-François Richet’ın yaptığı filmde Cassel’e Olga Kurylenko, August Diehl ve Denis Ménochet gibi isimler rol alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde:

Napolyon döneminde, ülkenin en büyük cezaevlerinden birinden kaçmayı başarabilen tek kişi François Vidocq’dır. Kaçışıyla dillere destan olan François, tüccar kılığına girerek varlığını unutturmaya çalışır. Ancak geçmişi peşini bırakmaz. Eski hücre arkadaşları tarafından işlemediği bir cinayetle suçlanan François, masumiyetini ve iyi niyetini göstermek için polisle anlaşma yapar. Özgürlüğü karşılığında yeraltı dünyasında polisle birlikte savaşmaya hazırdır. Eski mahkum, polis memurlarının düşmanlığı ve kafasına konan bedelle birlikte yeraltı dünyasının öfke dolu dünyasına karışır.

Akıllara Seza

Yönetmenliğini Serdal Genç’in yaptığı romantik-komedi türündeki filmde komaya giren ve 22 sene sonra uyanan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Filmde Ulaş İnan Torun, Aslıhan Güner, Timur Acar, Kemal Uçar ve Haldun Boysan gibi isimler rol alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde:

1997 yılında liseyi bitirmenin heyecanı içerisinde olan Mustafa, mezuniyete giderken kaza geçirir. Komaya giren Mustafa, uzun yıllar uyanamaz. Aradan geçen 22 yılın ardından gözlerini açınca 22 yıl önce deli gibi sevdiği Seza’nın peşine düşer. Ancak onun komada olduğu dönemde çok şey değişmiştir. Hayata yeniden başlayan Mustafa, bu süreçte teknoloji ve medeniyetle büyük bir çatışmaya girer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Aleyna Tilki’nin Emine Bulut paylaşımına Emine Ün’den yanıt

Kırıkkale'de yaşanan Emine Ün cinayeti ile ilgili Aleyna Tilki bir paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşıma Emine Ün tepki gösterdi.

Cani eski eşin cezası belli oldu

Kırıkkale'de bir eski eşi Emine Bulut'u boğazından yaralayarak öldüren Fedai Baran'ın cezası belli oldu. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, infial yaratan cinayetle...

Ak Parti’den Emine Bulut açıklaması

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili bir açıklama yaptı. Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Emine...

Emine Bulut cinayetine ünlülerden tepki çığ gibi

Kırıkkale'de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde cinayete kurban giden Emine Bulut olayına ünlülerden tepki çığ gibi.

Emine Bulut cinayeti üzerine bakanlıktan açıklama geldi: ‘Görüntüler paylaşılmamalı’

Kırıkkale'de meydana gelen Emine Bulut cinayeti ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Kırıkkale'de meydana...