7.8 C
İstanbul
Ana Sayfa Kültür&Sanat Edebiyat Elif Şafak ödüle çok yakın

Elif Şafak ödüle çok yakın

Dünya’nın en prestijli edebiyat ödülleri arasında yer alan Booker Prize’ın bu yılki aday listesinde başarılı yazar Elif Şafak’ta yer aldı.

Sadece Birleşik Krallık veya İrlanda’da yayınlanan kitapların aday gösterildiği dünyanın en saygın edebiyat ödülleri arasında yer alan Booker Prize’ın bu yılki 13 kitaplık aday listesinde, Türk yazar Elif Şafak’ta yer aldı. Türkiye’de Doğan Kitap tarafından yayınlanan On Dakika Otuz Sekiz Saniye romanı ile listeye girmeyi başardı. İlk baskısı Mayıs ayında çıkan kitapta Şafak, baş karakteri Tekila Leyla üzerinden bir yandan kadın hikayesi anlatırken bir yandan da İstanbul sokaklarına ve Türkiye’nin yakın tarihine farklı bir bakış açısı getiriyor. Elif Şafak geçen yılda aynı ödül töreninde jüri koltuğunda yer almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Aleyna Tilki’nin Emine Bulut paylaşımına Emine Ün’den yanıt

Kırıkkale'de yaşanan Emine Ün cinayeti ile ilgili Aleyna Tilki bir paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşıma Emine Ün tepki gösterdi.

Cani eski eşin cezası belli oldu

Kırıkkale'de bir eski eşi Emine Bulut'u boğazından yaralayarak öldüren Fedai Baran'ın cezası belli oldu. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, infial yaratan cinayetle...

Ak Parti’den Emine Bulut açıklaması

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili bir açıklama yaptı. Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Emine...

Emine Bulut cinayetine ünlülerden tepki çığ gibi

Kırıkkale'de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde cinayete kurban giden Emine Bulut olayına ünlülerden tepki çığ gibi.

Emine Bulut cinayeti üzerine bakanlıktan açıklama geldi: ‘Görüntüler paylaşılmamalı’

Kırıkkale'de meydana gelen Emine Bulut cinayeti ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Kırıkkale'de meydana...