Emine Bulut cinayetine ünlülerden tepki çığ gibi

0
Emine Bulut sosyal medya
Emine Bulut sosyal medya

Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde cinayete kurban giden Emine Bulut olayına ünlülerden tepki çığ gibi.

Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde cinayete kurban giden Emine Bulut olayına tepkiler çığ gibi yükseldi.

Kan donduran olayla ilgili Betül Demir, “Sen dün iki kişiyi öldürdün… Bugün bütün ülkeyi ağlattın… O çığlıklarda boğulursun inşallah” şeklinde tepkisini gösterdi. Armağan Çağlayan, kadın cinayetlerinde iyi hal ve tahrik indiriminin kalkmasını isterken, Şebnem Bozoklu şu ifadeleri kullandı: “O şerefsiz katilin bir ceket bir kravatla ‘ama o da bana bunu yaptı hakim bey’ deyip indirim almayacağı bir adalet sistemi istiyoruz. İnsanın yaşama hakkını kutsal gören hukuk anlayışı istiyoruz. Allah belalarını versin. Bu ve bu gibilerin. Allah belanızı versin.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da cinayete tepkiliydi ve “Ölmek istemiyorum” Bugüne kadar cinayete kurban giden tüm kadınların çığlığıydı aslında. “Anne lütfen ölme” Öksüz kalan tüm evlatların gözyaşları… Emine Bulut’u erkek şiddeti nedeniyle kaybettik. Şiddetle mücadelede kadın ve çocukların yanındayız, olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here